تبلیغات
خاطرات زیارت امام رضا (ع)

خاطرات زیارت امام رضا (ع)
فدای مهربونی ات بشم
قالب وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

مرور کوتاه بر وقایع قبل از سفر

سفر حقیر در این هفته با تولد آقا علی بن موسی الرضا(ع) مصادف شده بود. یکی از شیرین ترین لحظاتی که هیچ گاه فراموش شدنی نیست و از یادم نمی رود زمانی بود که در ماه اریبهشت به ماموریتی جهت بررسی وضعیت کشاورزی و نظام بهره برداری از منابع آب حوضه کرخه مابین سد سیمره تا سد کرخه اعزام شده بودم .در روستای جهانگیر آباد دره شهر در حضور یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا نشسته بودم و مشغول پر نمودن پرسشنامه بودم که از طرف بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با حقیر تماس گرفته و برای اختتامیه سیزدهمین جشنواره رضوی حقیر را دعوت نموده بودند و اینجانب که این هدیه را از طرف حضرت می دانستم، از فرط خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم و از اینکه حضرت حقیر را لایق دیدار خود دانسته و دعوت نموده بودند بسیار خوشحال بودم.

سپس به فاصله چند روز و زمانی که در یکی از روستاهای شهرستان پل دختر مشغول انجام وظیفه بودم رابط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با حقیر تماس گرفته و درخواست تصویر عکس جهت ارسال به جشنواره رضوی شده بودند که حقیر نیز آن را ارسال نمودم و بعد از آن از طرف بنیاد امام رضا (ع) با حقیر تماس گرفته و درخواست یکسری مدارک و اطلاعات شخصی شده و یادآوری نمودند که شما برای شرکت در اختتامیه سیزدهمین جشنواره رضوی از تاریخ دوم الی چهارم شهریورماه و همزمان با میلاد آقا علی بن موسی الرضا (ع) مهمان بنیاد امام رضا (ع) می باشید. دلیل دعوت حقیر نیز برگزیده شدن در جشنواره خاطره نویسی امام رضا (ع) در استان ایلام بود. حقیر خاطره دهمین سفر از چهل سفر روزهای جمعه که پشت سرهم از تهران به مشهد مقدس جهت زیارت امام رضای عزیز داشتم را به جشنواره خاطره نویسی استان ایلام ارسال نموده بودم. با توکل به خدا و توسل به اهل بیت عزیزدر این جشنواره نفر سوم شده و بعنوان یکی از برگزیدگان جشنواره به اختتامیه سیزدهمین جشنواره راه یافته بودم که الحمدالله چیزی جز نظر حضرت در این روند موثر نبوده و این سفر را هدیه ای از سوی آن حضرت می دانم. در مدت سه ماه حدود دو مرتبه دیگر نیز با حقیر تماس گرفتند و درخواست نمودند که بلیط رفت و برگشت به مشهد را تهیه نموده و زمان آن را به بنیاد اعلام نمایم که حقیر نیز بلیط قطار سبز مورخ 1/6/94 را جهت رفت و بلیط قطار طوس مورخ 5/6/94 را جهت برگشت خریداری نموده و تاریخهای مذکور را جهت هماهنگی برای رزرو هتل به بنیاد اعلام نمودم. البته لازم به ذکر است که چند روز آخر مانده به حرکت منتظر تماس از سوی بنیاد بودم که چون تماسی گرفته نشد لذا خود با بنیاد تماس داشته و محل اقامت و محل اختتامیه جشنواره را سوال نمودم. محل جشنواره سالن صبای صدا و سیما و محل اقامت هتل پردیس تعیین شده بود. در تمام این مدت و از ماه اردیبهشت لغایت اول شهریورماه بی صبرانه منتظر چنین ایامی بودم و روز شماری می نمودم و بالاخره ایام به سرآمد و روز وصال رسید. حقیر خاطرات این سفر را بصورت روزانه و از یک شنبه لغایت پنج شنبه به رشته تحریر درآوردم.

روز یک شنبه

روز یک شنبه مورخ 1/6/94  زودتر از روزهای قبل از شرکت خارج شده و بسمت منزل حرکت نمودم تا کمی استراحت نموده و وسایل خود را برای سفر آماده نمایم. حدود ساعت 19.45 دقیقه از منزل بسمت راه آهن رفتم و نماز را در مسجد ایستگاه راه آهن خواندم و سپس برای سوار شدن قطار از گیت کنترل بلیط عبور نمودم و سوار قطار سبز شدم. در قطار با سه نفر از همسفرانم آشنا گشتم. دو نفر جوان و یک نفر میانسال بودند. فرد میانسال بسیار عاشق حضرت ابا عبدالله الحسین عزیز و آقا قمر بنی هاشم عزیز بودند و تعابیر مختلفی برای عظمت این عزیزان بکار می بردند. در طول سفر درسهای زیادی از همسفر میانسال گرفتیم. شاید بهترین تعبیری که بشود برای ایشان بکار برد سادگی و بی آلایشی ایشان بود و همین امر موجب نزدیکی ایشان به اهل بیت عزیز به خصوص امام حسین عزیز شده بود. ساعت 20.40 دقیقه قطار بسمت مشهد مقدس حرکت نمود.

روز دوشنبه

حدود ساعت 11 صبح به مشهد مقدس رسیدیم. قطار با تاخیر وارد ایستگاه مشهد شده بود. حدود چند ساعت قبل از اینکه به مشهد مقدس برسیم متوجه شدم یکی از هم قطارانم نیز مهمان جشنواره رضوی هستند. ایشان در بخش دانشگاهی مقاله ای را ارائه نموده بودند. از اینکه دیدم حضرت امام رضای عزیز همسفر خوبی که قرار است هم اطاقی ام در هتل باشد در مسیرم قرار داده اند خوشحال بودم................
طبقه بندی: خاطرات پراکنده زیارت آقا ،
[ چهارشنبه 25 شهریور 1394 ] [ 10:30 ب.ظ ] [ محمودرضا خورشیدیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای من ثابت شده است تا دلت شکسته نشود برای زیارت آقا علی بن موسی الرضا دعوت نخواهی شد و به محض اینکه به یاد آقا و حرم با صفایش بیفتی و دلت شکسته شود و قطره ای اشک در چشمت جمع شود یقین بدان که از طرف آقا دعوت شده ای و هر چه سریعتر باید خود را آماده این سفر پربرکت و معنوی بنمایی و این را در ذهنت بسپار کسی را که آقا دعوتش نماید خود آقا به استقبالش می آید و در تمام ایام سفر مراقبش خواهد بود و موقع برگشت بدرقه اش می نماید چرا که او زائرانش را بسیار دوست می دارد
اینجانب خادم الرضا محمود رضا خورشیدیان روز چهارشنبه سوم شعبان 1434 قمری مصادف با تولد امام حسین (ع) توسط امام رضای عزیز مفتخر به خادمی حضرتش شدم انشالله که همیشه لایق این عنایت باشم.

خداوند را شکر و سپاس می گویم که توفیق خادمی حضرت عبدالعطیم حسنی (ع) را نیز در تاریخ 10 شهریور 1395 مصادف با 27 ذی القعده 1437 عطا نموده است.

خداوند را شاکرم که با مرحمت بیکرانش ، حقیر را مورد لطف قرار می دهند و اهل بیت عزیز که واسطه فیض می باشند. الحمدالله که پنج شنبه 13 تیر ماه 1398 کارهای خادمی اینجانب که مصادف با اول ذیعقعده 1440 و میلاد حضرت معصومه س بود انجام گردید و اولین شیفت نیز در کفشداری 13 حرم مطهر در مورخ 24 مرداد ماه 98 انجام شد.
نایب الزیاره شما باشیم در
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب