تبلیغات
خاطرات زیارت امام رضا (ع)

خاطرات زیارت امام رضا (ع)
فدای مهربونی ات بشم
قالب وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

براستی که ما نمی دانیم سود و زیان ما در این دنیا چه می باشد. تا کنون هزاران دفعه از خداوند و اهل بیت درخواستهای بیشماری داشته ایم و برای دریافت خواسته هایمان پافشاری نیز نموده ایم. آیا تاکنون با خود فکر نموده ایم که چرا برخی از خواسته هایمان مورد قبول واقع نمی شود. با یک مثال شروع می نمایم، زمانی که کودکی از پدر و مادر خویش تقاضایی دارد و بر خواسته خود اصرار می ورزد این پدر و مادر هستند که با در نظر گرفتن عاقبت کار به آن تقاضا پاسخ مثبت یا منفی می دهند. آیا پدر و مادری که تقاضای کودک را قبول نمی نمایند در حق فرزند ظلم نموده اند؟ جواب روشن است و براستی بعد از خدا واهل بیت هیچ کس به اندازه پدر و مادر سعادت فرزندان را نمی خواهد. لذا تشخیص خوبی و بدی نیز به همین موضوع برمی گردد. حقیر این مقدمه را بیان نمودم تا خاطره خود را از سفر پنج شنبه در حرم در مورخه 25/10/94 تعریف نمایم.

این هفته توفیق زیارت حرم را کسب نمودم در حالیکه یکی از دوستان نیز که از خدام امام رضا (ع) می باشد حقیر را همراهی می نمود. زمانی که با دوست عزیز سوار قطار شدم یکی دیگر از خدام نیز در کوپه ما بود و این سعادتی بود که سفر را با خدام آقا شروع نماییم و این عنایت امام رضای عزیز می باشد.

با لطف و عنایت خدا و اهل بیت عزیز صبح موقع نماز به حرم رسیدیم و نماز را خواندیم و آداب زیارت را انجام دادیم. بعد از نماز با دوست عزیزم برای دیدار با خادم با صفای آقا به محل معلوم در حرم رفتیم. الحمدالله که الان حدود سه سال است که توفیق آشنایی با ایشان را پیدا نمودیم که بدون عنایت امام رضای عزیز امکان پذیر نبود.

حقیر که توفیق رفتن به حرم را در این مدت دارم در ابتدا برای درخواستی از امام رضای عزیز راهی این سفر معنوی شدم در حالیکه در ابتدای سفر نمی دانستم که شروع این سفر را مقدماتش از قبل آماده شده بود و حقیر در این زمینه تصمیم گیر نیستم. راهی بود که بایستی می آمدم و سفری بود که بایستی شروع می نمودم. الحمدالله

در این سفر مثل همیشه دل شکسته خواسته ام خدمت حضرت رسیدم ولی موقع سلام دادن شرم و حیا به حقیر اجازه نداد گله نمایم و به خاطر ادب این عمل، توفیق دیدار صمیمی تر با خادم خاص آقا پیدا نمودم. در این دیدار اولین حرفی که به این اولیا خدا زدم نداشتن لیاقت خویش بود در این مدت. جواب ایشان این بود که اهل بیت عزیز به قول عوام دون می پاشند تا دوستدارانشان به بهانه ای به دیدارشان بیایند. وگرنه بحث لیاقت نیست. همچنین از ایشان خواستم که دلیل برآورده نشدن حاجتم را بیان نمایند. ایشان فرمودند که حکمت این است که در این وضعیت بمانی وگرنه نتیجه این چندسال از بین می رود . ایشان فرمودند که شما ولایت امیرالمومنین را دارید که این خود مقام بالایی است. ایشان فرمودند که صبر بر ابتلا مقام انسان را بالا می برد تا جاییکه مصیبت وارده بر قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) و صبر ایشان، ایشان را به مقام باب الحوائج رساند. ایشان اجابت درخواست حقیر را توسط امام رضای عزیز بسیار ساده دانست ولی انجام این کار را فعلا به صلاح ندیدند.

خدایا نعمتی دادی و ما قدرش را نمی دانیم. ولی چه کنم که محبت پدری ......................

 
طبقه بندی: خاطرات پراکنده زیارت آقا ،
[ دوشنبه 5 بهمن 1394 ] [ 02:36 ب.ظ ] [ محمودرضا خورشیدیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای من ثابت شده است تا دلت شکسته نشود برای زیارت آقا علی بن موسی الرضا دعوت نخواهی شد و به محض اینکه به یاد آقا و حرم با صفایش بیفتی و دلت شکسته شود و قطره ای اشک در چشمت جمع شود یقین بدان که از طرف آقا دعوت شده ای و هر چه سریعتر باید خود را آماده این سفر پربرکت و معنوی بنمایی و این را در ذهنت بسپار کسی را که آقا دعوتش نماید خود آقا به استقبالش می آید و در تمام ایام سفر مراقبش خواهد بود و موقع برگشت بدرقه اش می نماید چرا که او زائرانش را بسیار دوست می دارد
اینجانب خادم الرضا محمود رضا خورشیدیان روز چهارشنبه سوم شعبان 1434 قمری مصادف با تولد امام حسین (ع) توسط امام رضای عزیز مفتخر به خادمی حضرتش شدم انشالله که همیشه لایق این عنایت باشم.

خداوند را شکر و سپاس می گویم که توفیق خادمی حضرت عبدالعطیم حسنی (ع) را نیز در تاریخ 10 شهریور 1395 مصادف با 27 ذی القعده 1437 عطا نموده است.
نایب الزیاره شما باشیم در
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب