تبلیغات
خاطرات زیارت امام رضا (ع)

خاطرات زیارت امام رضا (ع)
فدای مهربونی ات بشم
قالب وبلاگ
این هفته پنج شنبه شیفتم مصادف شده بود با 29 رجب و خدا را شکر که در آخرین روز ماه رجب توفیق زیارت حضرت را در این ماه عزیز پیدا نمودم . این هفته حضرت با نیروی عظیم الهی خود مرا به سوی خود فرا خواند که اگر بدست خویش بود این توفیق را بدلایل متعدد از خود سلب نموده بودم ولی الحمدالله حضرت مرا مورد لطف و تفقد خود قرار داده ود به زیارت حضرتش رفته و برگی دیگر از خدمت خود را در آستان مقدس حضرت به ثبت رساندم. این هفته در موقع رفت با قطار کویر ساعت 16.30 دقیقه عازم بودم همقطارانم سه جوان مومن و متقی و نیز یک آقای اهل مشهد به همرا خانمشان بودند. صحبتهای خوبی بین من و آقای اهل مشهد رد و بدل شد ایشان در کار فروش لوازم نشر و چاپ بودند و بسیار فعال و مردمدار. در موقع شام از غذای خودشان تعارف نمودند و دو لقمه از نان و کوکوی آنها را میل نمودم و خوشحال بودم که در این دنیا هر چیزی که از این دست بدهی از آن دست می گیری و بیاد نان و کوکویی افتادم که در سفر دهم از چهل سفر خویش به خانم پیرزنی تعارف نموده و ایشان میل نمودند و امروز این خانواده بعد از حدود دو سال مرا با نان و کوکوی خویش مهمان نمودند. حدود ساعت سه نیمه شب به حرم رسیدم و نماز صبح را در حرم خواندم و مشغول نماز و عبادت شدم و تا قبل از شیفتم به زیارت مشغول بودم . موقعی که کنار ضریح مطهر مشغول زیارت شدم و  به سمت ضریح حرکت نمودم به راحتی راه برایم باز شدم و به کنار ضریح مبارک رسیدم و بر روی نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) دست کشیده و دستم را بر روی صورت خود کشیده تا از برکات نام مبارک آن حضرت مورد بخشش و عفو و نیز لطف و کرم خداوند و حضرت قرار گیرم. بعد ا زیارت یکی از دوستان را که از خادمان آقا می باشد در صحن گوهر شاد دیدم و  چند دقیقه ای با هم صحبت نمودیم. حدود ساعت 7 صبح به محل شیفتم رفتم . شروع کارم با قرائت زیارت امین الله همراه شد که به اتفاق دیگر خادمان در محل دارالقرآن انجام شد. بعد از زیارت و توضیحات سر شیفت، تقسیمات انجام شد و من درب ورودی دارالقران از صحن جمهوری افتادم و بیشتر شیفتم را در این مکان انجام دادم . خوشحال بودم که در محل درب ورددی قرار گرفته ام چون احساس خوبی در این مکان داشتم و می توانستم به زائرین عزیز خدمت بیشتری نمایم. شیفتم که تمام شد به سمت ایستگاه راه آهن آمدم. قطار برگشتم شش نفره نگین بود. در قطار با یک نفر اهل مشهد و سه نفر اهل زنجان و یک نفر اهل چهار محال بختیاری همراه بودم بیشترین صحبتم با آقای اهل مشهد بود که درباره حرم و زیارت و خادمی آقا صحبت نمودیم. بعد از شام به صورت دسته جمعی با همقطاران اهل زنحان صحبت نمودیم. از مسائل مختلف صحبت تمودیم از عرفای اهل زنجان گرفته تا در زمینه حسینیه و زینبیه اعظم زنجان و چگونگی مراسم که من آن را بسیار دوست دارم. همقطاران خوبی بودن و شام برگشت نیز همراه با میوه مهمان این عزیزان بودم . جالب است که در این سفر بیشتر مهمان همقطارانم بودم و این لطف حضرت بود که همواره شامل حال من است. به راستی که حضرت کسی را دوست داشته باشد و بخواهد آن شخص خادمش باشد با نیروی عظیم الهی آن شخص را به سمت خود می کشاند و در تمام سفر و در طول مدت در حرم  مواظب و مراقب اوست. و این حقیر همواره آن را درک می نمایم. چون می دانم که اگر بدست خودم بود تا کنون خودم را از این همه لطف و خادمی آقا محروم نموده بودم و این را به راستی از ته قلب برای شما می نویسم که من خودم در این را هیچ کاره ام و همه در تحت اختیار خدا و امام رضای عزیز می باشد.
[ جمعه 9 خرداد 1393 ] [ 11:14 ق.ظ ] [ محمودرضا خورشیدیان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

برای من ثابت شده است تا دلت شکسته نشود برای زیارت آقا علی بن موسی الرضا دعوت نخواهی شد و به محض اینکه به یاد آقا و حرم با صفایش بیفتی و دلت شکسته شود و قطره ای اشک در چشمت جمع شود یقین بدان که از طرف آقا دعوت شده ای و هر چه سریعتر باید خود را آماده این سفر پربرکت و معنوی بنمایی و این را در ذهنت بسپار کسی را که آقا دعوتش نماید خود آقا به استقبالش می آید و در تمام ایام سفر مراقبش خواهد بود و موقع برگشت بدرقه اش می نماید چرا که او زائرانش را بسیار دوست می دارد
اینجانب خادم الرضا محمود رضا خورشیدیان روز چهارشنبه سوم شعبان 1434 قمری مصادف با تولد امام حسین (ع) توسط امام رضای عزیز مفتخر به خادمی حضرتش شدم انشالله که همیشه لایق این عنایت باشم.

خداوند را شکر و سپاس می گویم که توفیق خادمی حضرت عبدالعطیم حسنی (ع) را نیز در تاریخ 10 شهریور 1395 مصادف با 27 ذی القعده 1437 عطا نموده است.

خداوند را شاکرم که با مرحمت بیکرانش ، حقیر را مورد لطف قرار می دهند و اهل بیت عزیز که واسطه فیض می باشند. الحمدالله که پنج شنبه 13 تیر ماه 1398 کارهای خادمی اینجانب که مصادف با اول ذیعقعده 1440 و میلاد حضرت معصومه س بود انجام گردید و اولین شیفت نیز در کفشداری 13 حرم مطهر در مورخ 24 مرداد ماه 98 انجام شد.
نایب الزیاره شما باشیم در
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب